
Innerlijke vrede: niet voor watjes – AH Leven
30 oktober 2025
Facilitatortraining “Werkelijk Behulpzaam Zijn” – 20 t/m 23 november 2025 Epen
30 november 2025Hoe lang ben je bekend met AH?
Ik ben nu 2 maanden bekend met AH.
Zit je momenteel in een AH groep? Zo ja, waar? Als deelnemer of als facilitator?
Ja, ik zit momenteel in de AH groep in Schagen als deelnemer.
Wat waardeer je het meest in jouw AH groep?
Wat ik het meest in mijn AH groep waardeer is de veilige setting in de groep. Daarbij zorgt Jacqueline (facilitator) voor een duidelijke structuur, en geeft iedereen de ruimte, die zij nodig heeft. Of je iets wilt delen, of ervoor kiest om stil te zijn…Het mag er allemaal zijn. Ik vind het fijn, dat we per sessie 1 principe behandelen. Ik heb het van te voren al kunnen voorbereiden. Hierdoor kan ik mezelf goed focussen, en goed voelen wat het met me doet. En waar ik het in mijn lijf voel. Als ik na de sessie naar huis ga, merk ik dat het proces in gang gezet is, zodat ik me nog bewuster ga worden hoe ik er verder mee wilt omgaan. Ik kan op deze manier opnieuw de keuze maken; kies ik voor Angst of kies ik voor Liefde!
Wat is het belangrijkste wat AH voor jou gedaan heeft in je leven?
Het belangrijkste wat AH in mijn leven doet is, dat ik bewust wordt van mijn gedachten, emoties, gevoelens en triggers. En dat ik daar altijd een keuze in heb, hoe ik hiermee om wil gaan. Ik krijg steeds weer opnieuw de kans om te kiezen; Angst of Liefde. Het begint allemaal met liefde voor mezelf. Wat ik de 1e sessie een uitdaging vond, was dat je niet op elkaar “mag” reageren. Ik ben zo geconditioneerd om een reactie te geven aan de ander als steun, en ook een reactie van de ander nodig te hebben. Nu heb ik ervaren, dat het eigenlijk het proces stopt, of veranderd als we op elkaar reageren. Ik kan nu veel beter bij mezelf blijven, en gun de ander ook hun eigen proces. Vooral dit laatste ben ik heel dankbaar voor! En blij met Jacqueline als facilitator! 🙏🥰
Zou je anderen aanraden deel te nemen aan een AH groep?
Ik zou anderen het deelnemen aan een AH groep zeker aanraden. Ik zou er wel bij vertellen wat ze kunnen verwachten als ze deelnemen. Vooral het stukje dat het de bedoeling is, dat iedereen zijn eigen proces doorvoelt zonder op elkaar te reageren. Voor mij heeft het de verbinding met mezelf versterkt.




