
…vanharttothart… nr 2005/1
1 februari 2005
…vanharttothart… nr 2005/3
1 augustus 2005


Klik op het logo om deze editie te downloaden in PDF-formaat. Je kunt daarvoor Adobe Reader gebruiken. Hier gratis download.
Inhoudsopgave – Jaargang 05 – nummer 2
+ Kan ik ergens dienstbaar zijn? Een interview met Henk Hupkes. Els Thissen interviewde deze architect die 20 kerken bouwde. In zijn 79e levensjaar maakte hij kennis met de Cursus. Henk (nu 85 jaar) beschouwt zichzelf nog steeds als een student van de Cursus. Een inkijkje in zijn uiterlijke en innerlijke werk.
+ Lesgeven is niet meer wat het vroeger was. Pieter Smit doet verslag van zijn onderwijservaringen in Zuid-Afrika. Hij gaf les aan een groep leerlingen die het toelatingsexamen van de technische school niet hadden gehaald en laat zien hoe de Cursus hem daarbij behulpzaam is.
+ Meerdere levens. Marrigje Dijksma geeft in onze vragenrubriek “Hoe kan ik dit anders zien” antwoord op vragen, die iedereen zich als student van Een Cursus in Wonderen wel eens stelt. Deze keer gaat zij in op de vraag: “Wat vertelt de Cursus over meerdere levens? Of is dit ook een illusie?”
+ Mindshift. Soms vangen we een glimp op van een andere waarheid. Inez Coolen neemt ons mee in wat er zou gebeuren als we anders zouden kijken en concludeert dat we dan iets anders zullen zien.
+ Hier trap ik niet in. Dat er een andere manier van kijken is laat Annemarie van Unnik zien aan de hand van het bezoek van een man aan het bedrijf waar zij werkt.
+ Harmonie. Anja van Aarle schrijft over haar ontmoeting met een man in een park en hoe anders kijken tot anders zien leidt.
+ Attitudinal Healing en Paardrijden. Dat ook bij het paardrijden de principes van Attitudinal Healing een rol kunnen spelen laat Wim-Paul van der Ploeg zien. Zijn ervaringen met AH en paardrijden!
+ Gedragen door de groep. In de rubriek Uit de workshops en trainingen vertelt Anna Sedelaar wat het deelnemen aan de intensieve workshop met haar heeft gedaan.
+ Welkom aan de kracht van het NU. Annemarie van Unnik doet verslag van haar belevenissen op weg naar en tijdens een lezing van Eckhart Tolle.
+ Wisselgeld. Klaas Vos vertelt over een andere manier van kijken. Zowel wisselgeld, als ons concentreren op het leven als geheel (principe 10 van AH) spelen daar een rol in.
+ Ik zeg altijd wat ik voel. In de rubriek Facilitators stellen zich voor is deze keer Michelle Bauer aan het woord.
+ Boekbesprekingen. Besproken worden ‘Visioenen en uittredingen’ van Jaap Hiddinga, ‘De hermetische schakel’ van Jacob Slavenburg, ‘Engelkrijt’ van Quentin Blake, ‘Dansen met de geliefde’ en ‘Wijsheid voor iedere dag’ van Paul Ferrini, ‘De stilte spreekt’ van Eckhart Tolle en tot slot ‘Oneindig afscheid’ van Arnaud Maitland, met wie ook een interview is opgenomen.