
5 vragen aan Pieternelle Knapen
1 maart 2021
5 vragen aan Daphne
1 september 2021Hoe lang ben je bekend met Attitudinal Healing?
Op maandag 28 september 2020 heb ik kennis gemaakt met Attitudinal Healing
Zit je momenteel in een A.H. groep als deelnemer of als facilitator?
Sinds 28 september 2020 ben ik deelnemer van een A.H. groep in Maastricht
Wat waardeer je het meest in jouw A.H. groep?
Wat ik het meest waardeer is ten eerste de wijze waarop de facilitators (Resie van den Booren en Nicole Renet) de groep begeleiden. Zij zijn zelf tevens deelnemers en hun oprechtheid en openheid, (die ik al ervaren had tijdens de eerste bijeenkomst), heeft mij doen besluiten aan deze groep deel te nemen.
Wat ik het meest waardeer aan de cursus zelf is dat de principes en richtlijnen die we tijdens de bijeenkomsten lezen de mogelijkheid geven om deze in ons hart (d.w.z.. op een intuïtieve wijze) te ervaren. Als we bijvoorbeeld een bepaald principe lezen betekent dit voor mij dat ik in eerste instantie geen idee heb wat er zich vanuit mijn diepste innerlijk zal aandienen als reactie op dit principe. Mijn ervaring is dat wat zich aandient altijd vanuit het standpunt van liefde is, zoals ook in principe 1 staat dat de kern van ons wezen liefde is. De antwoorden die vanuit mijn diepste innerlijk komen zijn altijd heel verrassend, maar bovenal helend. Deze antwoorden helen mijn verleden, en dus mijn leven en daarom ben ik ontzettend dankbaar dat deze cursus in mijn leven gekomen is.
Wat is het belangrijkste wat A.H. voor je gedaan heeft in je leven. Kun je hier een voorbeeld van geven?
Principe 1 van A.H. zegt dat de kern van ons wezen liefde is, een uitspraak die ik al heel lang kende en waarin ik ook geloofde.. Maar tijdens A.H. heb ik kunnen ervaren dat liefde zich wil uitdrukken als mijn werkelijke zelf, mijn authentieke zelf, maar dat mijn denken, mijn overtuigingen, dit verhinderen. Door een aantal negatieve ervaringen die ik in mijn verleden gehad heb, ben ik gaan geloven dat ik bepaalde negatieve kwaliteiten heb. Nu ben ik me ervan bewust geworden dat deze negatieve overtuigingen over mijzelf mij verhinderen écht mijzelf te zijn en te kunnen uitdrukken. Dit is voor mij een heel waardevol inzicht. Wat ik heb ervaren is dat door deel te nemen aan A.H. er innerlijk iets in jezelf in werking gezet wordt, vanuit liefde, vanuit de kern van ons wezen.
Zou je anderen aanraden deel te nemen aan een A.H. groep? Zo ja, waarom?
Ik raad regelmatig anderen aan om deel te nemen omdat, zoals ik al geschreven heb, tijdens de groepsbijeenkomsten de mogelijkheid wordt geboden om de principes en richtlijnen op een intuïtieve manier te gaan ervaren, en dat de reacties vanuit je diepste zelf heel verrassend en helend kunnen zijn.